PAGEN
foto22

Okna Pagen

PAGEN prowadzi sprzedaż poprzez małopolską sieć salonów firmowych oraz poprzez ogólnoeuropejską sieć punktów dealerskich, dostosowując stolarkę do wymogów obowiązujących w danym kraju.

Dzięki sukcesywnemu rozwojowi oraz stabilnej pozycji spółka pozyskuje udziały w podmiotach, których profil działania jest zgodny z jej działalnością. Tym, co decyduje o dynamicznym rozwoju firmy, jest umiejętność bycia zawsze o krok do przodu wobec tego, co oferuje rynek. Podążanie za najnowszymi trendami oraz szeroka oferta to wyjątkowy atut na galopującym rynku stolarki budowlanej. Jako dostawca stolarki okiennej firma PAGEN koncentruje się na rozwoju specyficznych, niszowych rozwiązań i technologii.

Systemy okien Pagen

System Brügmann Komfort

Szeroki profil ( 73 mm) o dużym zakresie zastosowania. Nadaje się on do produkcji okien rozwiernych, uchylnych, rozwierno-uchylnych i drzwi balkonowych. Pięciokomorowa ościeżnica i skrzydło, w połączeniu ze dużym wzmocnieniem stalowym, daje produkt o znakomitej wytrzymałości, zaś obecność uszczelek 2-komorowych gwarantuje wysoką szczelność produktu finalnego, podwyższone parametry izolacyjności termicznej (Uf = 1,3 W/m2K) i wysoki współczynnik izolacji akustycznej (Rw = 36 dB). Opisując system Brügmann AD nie można pominąć kolorystyki profili. Firma zapewnia swoim klientom produkt biały, w okleinach gładkich i drewnopodobnych (25 kolorów z palety podstawowej).W przypadku zamówień na profile w kolorze jednostronnym, odbiorcy otrzymują produkt ze ścianką zewnętrzną koekstrudowaną barwioną pod kolor wybranej okleiny. Natomiast przy zleceniach na profile w kolorze obustronnym – barwione w masie.

 

Dzięki temu, w przypadku zarysowań okien przez użytkownika, nie widać białych rys, a jedynie ślady wgłębień w kolorze nałożonej okleiny. System oferuje trzy typy listew przyszybowych: klasyczną płaską, półokrągłą i dekoracyjną. Zapewnia dodatkowo możliwość szklenia pakietami szyb o szerokości do 44 mm (zwykłe, energooszczędne, bezpieczne, antywłamaniowe i inne) oraz stosowania dowolnych, w tym rozbudowanych i nowoczesnych, systemów okuć obwiedniowych oraz nawiewników.

System Brügmann AD Arte

System z zaokrąglonym – półzlicowanym skrzydłem okiennym, którego kształt cieszy się dużym powodzeniem zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 

Stosowany do produkcji okien rozwiernych, uchylnych, rozwierno-uchylnych i drzwi balkonowych. Szerokość zabudowy wynosi 73 mm. Pięciokomorowe profile zaopatrzone są w termozgrzewane uszczelki komorowe oraz duże wzmocnienie stalowe. To wszystko gwarantuje wysokie parametry statyki, termoizolacji (Uf = 1,3 W/m2K) i izolacji akustycznej (Rw = 46 dB).

 

Oferta listew przyszybowych obejmuje trzy ich rodzaje: klasyczną płaską, półokrągłą i dekoracyjną. Profile okleinowane jednostronnie posiadają koekstrudowaną ściankę zewnętrzną barwioną pod kolor okleiny, zaś profile okleinowane dwustronnie – profil barwiony w masie. Oferta kolorów ze wzornika podstawowego obejmuje 25 propozycji kolorystycznych. System Brügmann AD Arte daje możliwości szklenia – do 44 mm (dla szyb zwykłych, energooszczędnych i antywłamaniowych), oraz zastosowania nowoczesnych okuć obwiedniowych.

System bluEvolution82


Innowacyjna konstrukcja profil 6-komorowy o głębokości 82 mm i zaawansowanej technologii uszczelniającej ,która ma zapewnić optymalną ochronę cieplną i wysoką wydajność energetyczną.

Szczególną cechą systemu jest możliwość łączenia ze sobą dwóch systemów uszczelniających Tak więc ,układ uszczelniający z dwoma uszczelkami dociskowymi jest dostępny w standardzie (AD) natomiast dodatkowa środkowa (komorowa ) uszczelka w systemie (MD).

Uszczelka środkowa poprawia właściwości termiczne i akustyczne okna , oraz zapewnia niezawodną ochronę przed wiatrem i deszczem.

Generacja nowoczesnego systemu pozwala optymalnie dostosować właściwości izolacji cieplnej i możliwości wykorzystania oszklenia do 52 mm.

Fakty:

  • Szerokość profili 82mm, przeznaczony do zastosowania w nowym budownictwie, a także renowacji
  • 6 komór w ramie, oraz skrzydle zapewniający doskonałą izolację termiczną oraz dźwiękową
  • Zgrzewalne, wykonane z TPE środkowe i wewnętrzne uszczelki przylgowe, oraz zewnętrzne uszczelki przyszybowe
  • Elegancki i klasyczny prosty kształt zaprojektowany oraz wykonany w Niemczech
  • Masywne wzmocnienia wewnętrzne o grubości 2mm
  • Wysoka stabilność termiczna i optymalny system odwodnieni
  • Bezpieczne przenoszenie obciążenia nawet przy wysokiej masie pakietów szybowych
  • Głębokie osadzenie pakietów szybowych optymalizujące izolacyjność termiczną

Standard okuć

WIKHAUS activPilot

01 System ryglowania okucia activPilot oparty jest na trzpieniach w kształcie ośmiokątnych grzybków.
02 Zmiany temperatury powodują rozszerzanie się i kurczenie tworzywa, z którego wykonane jest okno. Dlatego wymaga ono okresowych regulacji docisku skrzydła do ramy. Ośmiokątny grzybek ryglujący umożliwia łatwą – ręczną regulację docisku. Przekręcając grzybek, można zmniejszyć docisk skrzydła o ramy latem, a zwiększyć – zimą. activPilot- to jedyny na świecie system okuć wyposażony w taki sposób ryglowania.
03 Uzyskane certyfikaty dają pewność wysokiej trwałości i jakości okucia.
04 Nowoczesny design okucia activPilot nadaje oknom atrakcyjny wygląd.
05
 • Element dwufunkcyjny to blokada obrotu klamki z podnośnikiem skrzydła. Mechanizm ten uniemożliwia uchylenie skrzydła, gdy okno jest otwarte. Dzięki niemu nie dojdzie do „wyczepienia się” skrzydła z górnego zawiasu. Podnośnik lekko unosi skrzydło i zapewnia jego płynne przechodzenie z pozycji otwartej do zamkniętej. Ta funkcja jest szczególnie polecana dla dużych okien.
 • Za stopniowany uchył odpowiada mechanizm MSL. Zamiast jednej pozycji uzyskujemy 5 położeń uchylonego skrzydła, przekręcając klamkę na kolejny „stopień”. Uchylone skrzydło jest także zabezpieczone przed zatrzaśnięciem. Dzięki MSL regulujemy intensywność wietrzenia odpowiednio do potrzeb i unikamy niepotrzebnych strat ciepła.
06 Klamka Secustic, wyposażona w opatentowany mechanizm blokujący, zwiększa zabezpieczenie okna przed takim fachowym otwarciem od zewnątrz, nazywanym także inteligentnym włamaniem. Gdy obracamy klamkę prawidłowo od środka – okucie się przesuwa. Gdy próbujemy popchnąć okucie, wkładając śrubokręt od zewnątrz, mechanizm Secustik® blokuje przesuw okucia, utrudniając otwarcie okna w niepożądany sposób.
07 Pakiet 3-szybowy 4-18-4-18-4 z ciepłą ramką w standardzie Ug=0,5 w/m2

GENIUS

Stolarka okienno – drzwiowa GENIUS to połączenie wielu nowatorskich elementów składowych okna w celu osiągnięcia unikatowego i innowacyjnego rozwiązania, które gwarantuje takie cechy okna jak:

 

 • energooszczędność,
 • bezpieczeństwo,
 • długowieczność,
 • nowoczesność
 • unikatowy design
 • korzystna cena

 

Podstawowym elementem okna GENIUS jest system bluEvolution 82, jest to najnowszy profil firmy Salamander Industrie Produkte. Bezpieczeństwo dla użytkowników stolarki zapewnia zastosowanie wewnętrznej szyby hartowanej, która cechuje się większą odpornością na uderzenia, obciążenia mechaniczne oraz pęknięcia spowodowane naprężeniami termicznymi. Dzięki zastosowaniu szkła hartowanego mniejsze jest ryzyko zranienia czy skaleczenia.

Należy również wyeksponować wysoką użyteczność społeczną proponowanego rozwiązania w stolarce GENIUS – zastosowanie ich w budynkach użyteczności publicznej może wydatnie wpłynąć na poziom bezpieczeństwa, również w obiektach: szkolnych, muzealnych, historycznych, gdzie walory izolacyjne i bezpieczeństwa są kluczowym kryterium wyboru dostawców.

Stolarka okienno – drzwiowa GENIUS – jako pierwszy produkt łączy w sobie wszystkie cechy okna doskonałego, o niespotykanych cechach użytkowych i estetycznych.

  • Ze względu na głęboką zabudowę profilu 82 mm istnieje możliwość szklenia pakietów do 52 mm, co było niemożliwe przy standardowych węższych profilach.

 

  • W związku ze specyficzną budową profilu istnieje możliwość zastosowania w skrzydle i słupkach wzmocnień o większej wytrzymałości, co przedkłada się na statykę i żywotność okien

 

  • System w pełni 6-komorowy, dający dla MD Uf = 1,0 W/m2K, standardowy profil posiada Uf=1,5 czyli większe oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń zimą i izolacji latem

 

  • Wyjątkowe rozwiązanie uszczelki środkowej – komorowa zapewniająca szczelność połączenia przy złych warunkach pogodowych(wiatr, deszcz) co znacząco poprawia własności akustyczne i termiczne okien.

 

  • Przylga zewnętrzna profilu pochylona pod kątem 14º przyczynia się do powstawania mniejszych sił na styku połączenia rama – słupek i skrzydło – słupek. Również nowy design zbliżony do profili ALU.

 

  • Głębokie osadzenie szyby w profilu zmniejszające liniowy współczynnik strat cieplnych

 

  • Profil posiada również koekstrudowaną uszczelkę pod szybą, która dodatkowo poprawia izolacyjność termiczną i akustyczną

 

  • Pochylenie komory odwodnieniowej profila poprawiające odprowadzanie skroplin

 

  • Szklenie 4ESG/18/4/18/4 , Ug=0,5W/m2K

 

  • Bardzo niski współczynnik przenikania ciepła na poziomie U=0,5 W/m²K. (50 % lepiej izolująca szyba niż standardy na rynku, co przedkłada się na oszczędności energii przy ogrzewaniu i ochładzaniu pomieszczeń, oraz znajduje zastosowanie w budownictwie pasywnym (energooszczędnym).

 

  • Bezpieczeństwo dla użytkowników stolarki dzięki zastosowaniu szyby wewnętrznej hartowanej, w przypadku rozbicia niweluje ryzyko skaleczenia

 

  • Dodatkowo zastosowanie Okucia activPilot Comfort w stolarce GENIUS w systemie okuć WK1 wpływa na dodatkowe funkcjonalności proponowanego rozwiązania. Innowacyjność activPilota Comfort polega na unikalnym połączeniu wszystkich standardowych funkcji okucia z dodatkową możliwością efektywnej wentylacji przy zaryglowanym skrzydle. Jest to okucie activPilot Concept (występujące dotychczas w ofercie bez dodatkowych funkcji), które dodatkowo wzbogacone zostało o funkcję równoległego odstawienia skrzydła od ramy i podwyższonego zabezpieczenia przed włamaniem.

 

  • Okucie activPilot Comfort firmy Winkhaus umożliwia efektywne wietrzenie przez 6-milimetrową szczelinę między skrzydłem a ramą okna. Zapewnia ona stały dopływ świeżego powietrza i zdrowy klimat w pomieszczeniach. W zimnych porach roku wietrzenie pomieszczeń powoduje znaczne straty energii. Okucie activPilot Comfort pozwala minimalizować te straty, dzięki wymianie powietrza zgodnej z prawami fizyki. Gdy skrzydło jest odsunięte od ramy o ok. 6 mm, zużyte nagrzane powietrze uchodzi górą, a zimne powietrze napływa dołem i powoli równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Podczas wietrzenia szczelinowego nie dochodzi do wychłodzenia pomieszczenia i straty energii są znacznie mniejsze niż w przypadku okna uchylonego. Dzięki okuciu activPilot Comfort nawet w przypadku wietrzenia skrzydło okienne pozostaje zaryglowane w każdym narożu- mniejsze ryzyko wyważenia. Do tej pory wietrzenie pomieszczeń przy uchylonym oknie, bo tylko takie dawało możliwości zwykłe okucie narażało nas na pokusę dla włamywacza.

 

.

Profile do drzwi przesuwnych – HST

System przeznaczonych do produkcji dużych drzwi przesuwnych typu patio, tarasowych i balkonowych.

 

System wyposażony jest w kółka poruszające się po aluminiowych progach (tj. prowadnicach). Możliwość wykonywania drzwi o szerokości maks. do 6 m z wykorzystaniem szyb zwykłych, energooszczędnych, bezpiecznych, antywłamaniowych i innych.

OKNA PCV Z POSZERZENIEM OKIENNYM

Okna z poszerzeniem okiennym będące autorskim rozwiązaniem PAGEN – zgłoszone przez firmę PAGEN Sp. z o.o. do ochrony wzoru użytkowego w Urzędzie Patentowym RP nr W.121259 dnia 10.08.2012r. (Sprawozdanie o stanie techniki z dnia 30.08.2012r. – kategoria dokumentu A).

Okna z poszerzeniem okiennym stosowane są zwłaszcza w przypadku nietypowych otworów okiennych, takich jak na przykład otwory okienne w których zewnętrzny obrys otworu okiennego jest większy niż jego obrys wewnętrzny (w starszym budownictwie, często w obiektach rewitalizowanych). Takie ukształtowanie otworu okiennego jest spotykane przy budowie otworu okiennego z węgarem (węgarkiem). Węgar to pionowy element przy otworze okiennym lub drzwiowym otrzymany przez wysunięcie cegieł dla ścian murowanych lub dostawienie nowych słupków dla ścian drewnianych lub kamiennych. Stanowi on oparcie dla ościeżnicy, oraz uszczelnienie jej połączenia z murem.

W przypadku otworów okiennych z węgarem ramę okienną wyposaża się w dodatkowe elementy zewnętrze, które powiększają wymiary zewnętrze ramy okiennej do wymaganego poziomu.

Znane jest okno z poszerzeniem okiennym, w którym okno posiada ramę oraz skrzydło wykonane z profilowego elementu konstrukcyjnego do wytwarzania okien z tworzywa sztucznego posiadającego komory. W profilu skrzydła osadzony jest pakiet szybowy, przy czym w pakiecie szybowym co najmniej jedna szyba może być wykonana ze szkła hartowanego, a rama posiada poszerzenie z profili z tworzywa sztucznego zawierające elementy pionowe i poziome łączone z zaczepami zewnętrznymi profilu ramy. Zaczepy zewnętrze są typowym elementem ramy okiennej i wykorzystywane są do osadzania ramy okna w otworze okiennym w murze, jednak ich konstrukcja umożliwia łączenie ramy z innymi profilami takimi jak na przykład w tym przypadku poszerzeniem okiennym. Takie znane poszerzenia stosowane w połączeniu z ramą do wypełnienia otworu okiennego wykonanego z węgarem tylko częściowo spełniają swoje zadanie. Po wykonaniu takiego okna, na przykład w czasie transportu albo składowania, bardzo często dochodzi do zniekształcenia poszerzenia i odstawania o ramy zwłaszcza w narożach, co wpływa na nieszczelność rozwiązania, utratę izolacyjności a cała stolarka traci parametry energetyczne. Oprócz tego, że jest to nieestetyczne to dodatkowo przyczynia się do utrat ciepła z pomieszczenia, w którym zamontowano takie okno. Pogarsza się również izolacja dźwiękowa pomieszczenia. Celem opracowanego przez technologów i konstruktorów firmy PAGEN wzoru użytkowego jest uniknięcie znanych problemów z przyleganiem poszerzenia do ramy i zapewnienie właściwego poziomu jakości okien zwłaszcza z poszerzeniem.

Okno z poszerzeniem okiennym, według wzoru użytkowego posiada ramę oraz skrzydło wykonane z profilowego elementu konstrukcyjnego do wytwarzania okien z tworzywa sztucznego posiadającego komory. W profilu skrzydła osadzony jest pakiet szybowy, przy czym w pakiecie szybowym co najmniej jedna szyba jest wykonana ze szkła hartowanego. Rama posiada poszerzenie z profili z tworzywa sztucznego zawierające elementy pionowe i poziome łączone z zaczepami zewnętrznymi profilu ramy.
Okno według wzoru użytkowego może być wykonane m.in. z profilu ze sztucznego tworzywa o znacznej szerokości tak, że umożliwia on szklenie okna pakietem szybowym o szerokości od 22 do 54 mm, przy czym pakiet szybowy może być wyposażony w przynajmniej jedna szybę ze szkła hartowanego i najlepiej kiedy jest to szyba wewnętrzna. Taką szybę można wyposażyć w czujnik pojemnościowy służący do zabezpieczenia pomieszczenia, w którym zamontowanej jest okno.

Usztywnienia profilu ramy wraz z profilem poszerzenia ułatwia zamontowanie w oknie dodatkowego osprzętu takiego jak na przykład okucia do równoległego przemieszczania skrzydła okiennego. Opracowanie takiego rozwiązania umożliwia Spółce PAGEN wejście na nowe, nieeksplorowane dotychczas rynki związane z dostarczaniem jakościowych rozwiązań w obszarach stolarki otworowej do obiektów zabytkowych, rewitalizowanych, będących pod kuratelą konserwatorów zabytków, czy choćby obiektów użyteczności publicznej.
Taki rynek charakteryzuje się bardzo ograniczoną konkurencją, co w połączeniu z posiadaniem praktycznych, technicznych rozwiązań stanowi dużą przewagę firmy PAGEN.

o.